Krásny dekolt v šatách? Zapojte Push-Up strih aj ozdobné čipky

Krásny dekolt v šatách? Zapojte Push-Up strih aj ozdobné čipky

10. júla 2024
Ako vybraťO bielizni

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Ste milovníčkou hlbokých výstrihov, ale príroda na vás v oblasti hrudníka šetrila? Nemusíte hneď vyhľadávať služby plastického chirurga. Push-Up strih dokáže s prsiami urobiť doslova zázraky a šikovne zvolená čipka alebo zaujímavý detail dokáže oživiť každé letné šaty.

Skalpel? Radšej Push-Up podprsenku!

Push-Up strih sa najlepšie hodí pre ženy s menším alebo stredným poprsím. Čo je logické, pretože ženy s veľkými prsami obvykle chcú korigovať skôr ich tvar, nie ich zväčšovať. Ak túžite aj vy po výraznejšom dekolte, na výber máte z mnohých modelov. Prečítajte si, ako takú podprsenku vybrať, medzi akými vypchávkami sa môžete rozhodnúť aj aké zväčšenie vám môže správne zvolený kúsok poskytnúť. Push-Up podprsenky sú strihané tak, aby prsia pozdvihli a zaguľatili, čím pridajú na objeme a vykúzlia vytúžený žliabok. Spravidla bývajú vystužené a majú nejaký druh vypchávky. Tá môže byť buď všitá alebo vyberateľná.

Na čo si dať pri výbere pozor?

🍒 Rovnako ako pri každej inej podprsenke je hlavná veľkosť. Neberte si menšiu v snahe dosiahnuť väčší efekt, prsia budú pretekať a tvoriť pod oblečením hrče.
🍒 Ak nemáte úplne malé alebo pevné prsia, je lepšie zvoliť trojuholníkový strih, ktorý zakryje väčšiu časť prsníka a zabráni pretekaniu z košíčka.
🍒 Obvod podprsenky nesmie byť voľný, vypchávky by potom ťahali prsia smerom dole, čím dôjde k zdeformovaniu tvaru a poklesu dekoltu.
🍒 Ak si kupujete čiernu podprsenku, dobre si ju vyskúšajte, aj napriek tomu, že je to vaša bežná veľkosť. Čierne tkaniny bývajú tesnejšie a nie sú tak elastické.

Push-Up podprsenky s vyberateľnými vypchávkami

Ak chcete zažiť Push-Up efekt len ​​niekedy, alebo špecificky v nejakom outfite, zvoľte Push-Up podprsenku s možnosťou vloženia vypchávok. Ako už názov napovedá, pri týchto modeloch sú vypchávky vyberateľné a môžete ich teda ľubovoľne vyberať a zase vkladať. To sa hodí v prípade, že chcete podprsenku mať na bežné nosenie a len občas zdvihnúť dekolt pre wow efekt napríklad na ples či oslavu. Vypchávky do podprseniek môžu byť textilné, penové, z mäkkého gélu či silikónu alebo dokonca vzduchom plnené. Silikón sa o niečo lepšie prispôsobí prirodzenému tvaru pŕs, pretože naň pôsobí telesná teplota. Výsledný efekt tak býva prirodzenejší. Push-Up popdrsenky s vyberateľnými vypchávkami sú tiež výborným riešením pre ženy s nesúmernými prsami. Podľa potreby si môžete vypchávku vložiť iba do jedného košíčka alebo si do každého košíčka vložiť vypchávku inej veľkosti.

Okienko do histórie:

V roku 1943 navrhol Howard Hughes prvú Push-Up podprsenku. Americký letecký konštruktér, pilot, podnikateľ, filmový režisér a producent v jednej osobe skonštruoval tento kúsok pre herečku Jane Russell kvôli snímke Psanec. Tá ale vraj jeho vynález nazvala smiešnym a vypchala si svoju vlastnú podprsenku vreckovkami. O päť rokov neskôr sa potom zrodila prvá oficiálna „pušapka“. Na výslnie sa tieto kúsky dostali až v 90. rokoch, keď si ich obľúbili nielen ženy, ale predovšetkým muži.

Keď jedno zväčšenie nestačí

Ak túžite po ešte výraznejšie zväčšenom poprsí, môžete siahnuť po Double Push-Up podprsenke. Tá vám vďaka zosilnenej výstuži spodnej časti košíčka zväčší prsia až o dve veľkosti. Pri výbere však myslite na to, že menej je viac. Môže sa totiž stať, že príliš výrazný Push-Up efekt bude v lepšom prípade pôsobiť neprirodzene, v horšom až vulgárne. Rozhodne treba počítať s tým, že takto vylepšený dekolt k sebe bude priťahovať pozornosť.

Podprsenka Ilya nevyztužená, Esotiq
Esotiq

Zamerané na detail

Sú vám Push-Up podprsenky nepohodlné, ale napriek tomu by ste chceli dodať svojmu výstrihu šmrnc? Riešenie je jednoduché – stavte na vykukujúce čipky alebo strappy pásiky. Tie dekolt ozvláštnia o niečo decentnejším, avšak nemenej zaujímavým spôsobom. Farbu a štýl bielizne ľahko prispôsobíte svojmu šatníku a vaše letné outfity získajú zaujímavý nový prvok. Vykukujúci kúsok bielizne často s fantáziou urobí pekné divy.