Dajte si do tela v správnom športovom oblečení

Dajte si do tela v správnom športovom oblečení

Či už je šport každodennou súčasťou vášho života, alebo si len s príchodom nového roku chcete dať do tela, je dôležité mať správne a spoľahlivé športové oblečenie. Základom je kvalitná športová podprsenka, ale ani výber iných kúskov by ste nemali podceniť.

10. januára 2023
Ako vybrať

Športové podprsenky

Prečo by sme nemali cvičiť v normálnej podprsenke? Tá je síce konštruovaná na bežné nosenie, ale so zvýšenou záťažou nepočíta. Naše prsia sú tvorené mäkkým tkanivom, ktoré potrebuje riadnu oporu, obzvlášť väčšie poprsie. Jeho majiteľky sa niektorým športom, kvôli nedostatočnej opore a spevneniu hrudníka, vyhýbajú úplne. Preto je výber správneho športového oblečenia dôležitý ako zo zdravotného, tak aj z estetického hľadiska. Poďme sa teda spoločne pozrieť na základné druhy športových podprseniek a povedať si, na aké športy sa hodia.

Keď budete mať vhodnú a vyhovujúcu športovú podprsenku, určite by ste nemali zabudnúť ani výber vhodnej spodnej bielizne a športových ponožiek. Aj keď by sa to mohlo zdať ako banalita, opak je pravdou.

Športové nohavičky

Na zvýšenú fyzickú aktivitu sa najlepšie hodia nezdobené nohavičky v bezšvovom prevedení, pohodlné boxerky alebo športové modely, ktoré vďaka širšiemu hornému lemu skvele sedia a nikde neškrtia ani netlačia. Pri cvičení najviac oceníte športové nohavičky z bavlny, bambusových vlákien alebo špeciálnych funkčných materiálov.

Športové ponožky

Športové ponožky z funkčných materiálov sú ľahké, hrejivé a odvádzajú vlhkosť od pokožky, čo oceníte ako pri športových aktivitách, tak aj na dlhšej prechádzke. Ponožky na šport si môžete zaobstarať v členkovom i klasickom prevedení a vyberať si môžete medzi základnými farbami aj pestrými modelmi.

A čo si obliecť na to?

Správne oblečenie je dôležité aj pri športovaní, a preto by ste si mali zostaviť ten najlepší outfit od trička až po legíny. Či už siahnete po športovom tričku s dlhými alebo krátkymi rukávmi, či po športovom tielku, pohodlie budete mať vďaka prepracovanému strihu a kvalitným materiálom zaručené.

Zdroj: Only Play

Vďaka športovým legínam bude každý váš pohyb ešte príjemnejší. Na menej namáhavé športy vám budú stačiť bavlnené modely so širokým pásom, ktorý poskytne dokonalé pohodlie a nikde vás nebude tlačiť. Na náročnejšie fyzické aktivity ale siahnite po modeloch z funkčných materiálov. Tie sú navrhnuté tak, aby boli ľahké a priedušné, ale zároveň hriali a odvádzali vlhkosť od pokožky. Takže aj keď si dáte poriadne do tela, budete sa cítiť komfortne.

Ani zima nás nezastaví

Aj keď sa teploty pohybujú okolo nuly, nemusíme sa vonkajšieho športovania vzdávať. Stačí si zaobstarať hrejivú športovú mikinu a bundu. Na zimné športy sa hodia kúsky z funkčných materiálov, ktoré majú schopnosť odvádzať vlhkosť od tela a rýchlo schnúť.

Astratex tip:

Na zimné radovánky je skvelým kúskom aj športová čelenka. Je štýlová a krásne zahreje, nech už teploty klesnú akokoľvek nízko.