Vpustite jar do svojej spálne! Dôležité sú farby aj správne materiály

Vpustite jar do svojej spálne! Dôležité sú farby aj správne materiály

26. apríla 2024
O bielizni

Denisa Stasinková

redaktorka

V priemere prespíme až tretinu života, a preto je dôležitý správny výber nočnej bielizne. S príchodom jari a vyšších teplôt by ste teda mali obmeniť pyžamá. V akých materiáloch najlepšie zvládnete stúpanie teplôt?

Bavlna

Oceníte ju nielen vďaka priedušnosti, ale aj vďaka skvelým absorpčným vlastnostiam.

Satén

Je chladivý materiál, preto si ho nechajte až na prelom jari/leta a horúce mesiace.

Modal

Veľmi jemný a hladký, zároveň ale skvele odvádza pot od tela.

Astratex tip:

Flanel patrí k teplejším materiálom, ale hodí sa aj na jarné obdobie. Pokiaľ radi spíte s otvoreným oknom, modely s krátkym rukávom vás udržia v teple, ale zároveň sa neprehrejete.

Nechajte sa oklamať kúzlom farieb

Farby na náš mozog pôsobia takmer až magicky. Červená v nás prebúdza chuť do jedla, modrá nás upokojuje a oranžová dodáva vitalitu. Tak prečo túto taktiku nepoužiť aj v spálni? Ak sa chcete schladiť, stavte na pyžamá, obliečky a doplnky vo farbách zo studenej časti farebného spektra. K tým patrí modrá, fialová, zelená.

Zdroj: Unsplash

Spomeňte si na tento trik aj potom, čo sa leto prehupne na jeseň a obmeňte vybavenie spálne do teplejších farieb, ktoré vás podvedome zahrejú. Nebojte sa staviť na červenú, žltú alebo oranžovú.

Zdroj: Unsplash

Ako pripraviť spálňu na jar?

V zime viac marodíme alebo častejšie leňošíme v posteli pri obľúbenom seriáli. Preto si naše hlavné miesto odpočinku zaslúži poriadny závan jari. Ako to dosiahnuť?

🌸 Vyperte periny a vankúše (vždy sa riaďte pokynmi od výrobcu na štítku)

🌸 Vytiahnite menej hrejivú prikrývku a tú zimnú naopak upracte

🌸 Zmeňte materiál obliečok

Keď začnú stúpať teploty, je potrebné vymeniť hrejivé obliečky za priedušné materiály. Chybu rozhodne neurobíte, pokiaľ vaše prikrývky a vankúše oblečiete do bavlny. Tá, ako bolo povedané vyššie, skvele absorbuje vlhkosť a je krásne hebká na dotyk.

Bavlnený satén je vďaka úprave hebký na dotyk a v teplých mesiacoch krásne ochladí. Navyše sa len minimálne krčí, a preto nie je potrebné ho žehliť.