Materstvo v pohodlí: Pripravte sa na tú najkrajšiu životnú rolu

Materstvo v pohodlí: Pripravte sa na tú najkrajšiu životnú rolu

Vieme, že pohodlie sa začína už pod šatami. Počas tehotenstva to platí dvojnásobne. To ale neznamená, že sa musíte vzdať krásnej bielizne a oblečenia. Pozrite sa, aké modely vám zaistia potrebnú oporu a komfort bez toho, aby vám ubrali na štýle.

27. apríla 2023
Ako vybraťO bielizni

Prsia sú v tehotenstve veľmi citlivé. Potrebujú bielizeň z priedušných materiálov, ktorá im zároveň poskytne riadnu oporu. Elasticita je kľúčová – podprsenky by mali obsahovať aspoň 10 až 20 % elastanu. Tehotenské nohavičky musia byť priedušné, vysoko pružné a antibakteriálne.

TEHOTENSKÁ BIELIZEŇ:

Astratex tip:

Tým prvým, čo okoliu prezradí, že sa s vaším telom niečo deje, možno nebude bruško, ale pretekajúce košíčky podprsenky. Preto si vyberte novú, zatiaľ ešte nie dojčiacu, neskôr by vám totiž nemusela vyhovovať. Rastúcemu brušku sedia nižšie alebo naopak veľmi vysoké strihy nohavičiek. Vyskúšajte, čo vám je príjemnejšie.

BIELIZEŇ DO PÔRODNICE:

Tašku do pôrodnice majte pripravenú približne mesiac pred termínom, teda v 36. týždni tehotenstva. Prsia sa vám po pôrode zmenia, vezmite si preto so sebou najpohodlnejšiu bavlnenú alebo bambusovú podprsenku, nasiakavé prsné vložky, popôrodné nohavičky a vložky. Nezabudnite na dojčiace pyžamo či nočnú košeľu a župan.

Ako vyzerá dojčiaca podprsenka?

Dojčiaca podprsenka Maia 4D Soft Control vystužená hladká (kód produktu: MaiaMoMATX_BA)

BIELIZEŇ PO PÔRODE:

Dojčiace podprsenky nesmú nikde škrtiť ani tlačiť. Vybrať si môžete zo strihov s odopínateľnými alebo odhrňovacími košíčkami. Podprsenku ale vyberajte až v deviatom mesiaci tehotenstva, nemusela by vám inak sedieť. Pokiaľ ide o oblečenie, väčšina tehotenských modelov je šitá tak, aby ste v nich mali ľahký prístup k prsiam.

Koľko podprseniek potrebujete?

Dojčiacu podprsenku budete prať častejšie, než ste zvyknutá. Potrebujete minimálne dve, skôr tri, aby ste ich mohli striedať. V podprsenke navyše budete aj spať. Ideálny bude kúsok bez výstuže, kostíc, prípadne aj bez zapínania. Ak máte drobnejšie prsia, možno si obľúbite spanie v podprsenkovom tope.

Astratex tip:

Vyskúšajte vkladacie bavlnené vložky do podprsenky, ktoré sú praktickým pomocníkom každej budúcej mamičky.

KÚSKY PRE BÁBÄTKÁ:

Po príchode z pôrodnice sa nezastavíte. Pripravte si preto už vopred detskú výbavu pre váš malý poklad. Samozrejmosťou sú plienky. Hodia sa ale aj zásoby bodyčiek, ponožiek a ďalšieho oblečenia, ktoré budete často prať. Nezabudnite na mäkkú deku, ktorú využijete pri prechádzkach s kočíkom aj doma počas uspávania.


Zdroj fotografií: Astratex, Doctor Nap, Dorina, Jamiks