Plavkový poradca: Aký strih vám zaručí dekolt snov?

Plavkový poradca: Aký strih vám zaručí dekolt snov?

1. júla 2023
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

Veľké, špicaté alebo ďaleko od seba? Každé prsia sú iné. Nech už ste majiteľkou akéhokoľvek poprsia, správne zvolené plavky vám pomôžu vykúzliť dekolt snov. Poďme sa pozrieť na typy pŕs a na druhy plavkových podprseniek, ktoré sa pre ne hodia.

Nesúmerné poprsie

Vedeli ste, že viac ako 80 % žien má nesymetrické prsia? Niektoré z nás majú rozdiel takmer neviditeľný, iné majú odlišnú veľkosť viac zreteľnú. Vyrovnaniu pŕs pomôžu dvojdielne vystužené plavky s vyberateľnými vypchávkami. Menšiemu prsníku pomôžete vypchávkou, kým z druhého košíčka ju vyberiete.

Nebojte sa asymetrie

Vyskúšajte asymetrické modely, ktoré vďaka neobvyklému strihu dokážu skvele odviesť pozornosť od malých nedokonalostí. Navyše môžu poslúžiť aj na vyrovnanie rozdielu, pokiaľ má jedna strana košíčka výstuž a druhá nie.


Menšie poprsie

Malé prsia nie sú nevýhodou! S drobnejším poprsím si môžete dovoliť strihy, ktoré veľké prsia neudržia. Plnší dekolt dosiahnete s vystuženými Push-Up modelmi, ktoré prsia pozdvihnú, vytúžený žliabok zase vykúzlia vystužené Plunge modely so zníženým stredom, ktorý dekolt opticky prehĺbi.

Pre dokonalé opálenie

Krásneho opálenia bez bielych stôp dosiahnete vďaka plavkám bez ramienok s podprsenkou v štýle bandeau.


Väčšie poprsie

Pre maximálnu oporu sú ideálne vystužené podprsenky s kosticami – klasickými aj bočnými. Vysoký stred zaistí, že prsia nebudú pri pohybe vypadávať. Nezabudnite vyberať modely so širokými ramienkami, aby ste uľavili krku a ramenám, ktoré držia veľkú časť váhy poprsia.

Pre plné krivky

Ak máte celkovo plné krivky, pristanú vám aj dvojdielne plavky s vysokým pásom, tankiny alebo šortkové modely.


Prsia ďaleko od seba

Prsia vám k sebe do stredu bezbolestne a jednoducho pritiahnu podprsenky s vystuženým či zosilneným bočným dielom alebo bočnými kosticami.

Vytúžený žliabok raz-dva

Na pritiahnutie pŕs k sebe sú tiež skvelé podprsenky s ozdobným šnurovaním v strede alebo ľahko vystužené modely.


Prsia pri sebe

Vyhnite sa podprsenkám s vysokým stredom a siahnite po Plunge podprsenkách, šnúrkových bikinách alebo bandeau podprsenkách.

Vedeli ste, že...?

Podprsenky Plunge (niekedy sa im tiež hovorí dekoltka alebo Decoplunge) sa vyznačujú tým, že majú vpredu medzi košíčkami maximálne nízky stred. Tento strih sa využíva nielen pri plavkách, ale aj pri klasickej spodnej bielizni, a vďaka tomu je vhodný do hlbokých výstrihov.


Špicaté prsia

Špicaté prsia krásne zaguľatia podprsenky strihu Bardotte. Takzvaná bardotka vaše poprsie ľahko stlačí a pozdvihne, čím vykúzli dych vyrážajúci krásne zaguľatený dekolt.

Aj protetické plavky môžu byť krásne!

Protetické plavky pre ženy po ablácii majú v košíčkoch špeciálne vrecko na vloženie protetickej náhrady. Plavky sú vďaka absencii kostíc komfortné a nikde netlačia. Oporu poskytuje pevnejší materiál, prípadne bočné kostice alebo výstuhy.

 


Ovisnuté prsia

Tvar poprsia sa mení vplyvom gravitácie, dojčením aj prirodzenou stratou pružnosti. Pre tieto prsia sú ideálne vystužené alebo polovystužené podprsenky, ktoré ich krásne nadvihnú.

Bikiny pre všetky prsia

Bikiny sa skvele hodia na opaľovanie. Ich vrchný diel môžete jednoducho utiahnuť, ako potrebujete. A vďaka tomu v nich vyzerajú skvele aj mäkké prsia.