Plavky pre plné krivky: Aké vám najviac pristanú?

Plavky pre plné krivky: Aké vám najviac pristanú?

6. marca 2023
Plavky

V Astratexe vieme, že všetky krivky sú krásne. Aby ste ich mohli bez obáv a stresu v lete hrdo ukazovať, je dôležitý správny výber plaviek, ktoré vám poskytnú maximálnu oporu, zvýraznia vaše prednosti a skryjú drobné nedokonalosti.

Vyberajte podľa typu postavy

Nakupujte podľa svojho typu postavy. Nie všetky plus size postavy sú rovnaké – vaše telo môže mať tvar jablka, trojuholníka alebo presýpacích hodín.

JABLKO

úzke ramená, oblasť pása je najširšia, brucho a zadok sú výraznejšie

TROJUHOLNÍK

úzke ramená, štíhlejší pás, výrazné boky a stehná

PRESÝPACIE HODINY

rovnako široké ramená a boky, úzky pás, línia tela v tvare písmena S

Zvýrazněte přednosti, skryjte nedokonalosti

Před samotným nákupem si musíte ujasnit, jakou část těla chcete nejvíce zdůraznit. Zkuste nosit světlejší barvy na místech, která chcete vyzdvihnout, a tmavší barvy na místech, která chcete mírně upozadit. K přitažení pozornosti také dobře poslouží aplikace, volánky nebo mašličky.

Modely pre váš typ postavy

JABLKO

Pre tento typ postavy sa najviac hodia tankiny alebo jednodielne vykrojené plavky. Siahnuť môžete aj po zoštíhľujúcich modeloch. Tie spevnia a vyhladia problematické partie a kombinácia tmavej a farebnej plavkoviny vám opticky veľmi zalichotí.

TROJUHOLNÍK

Pokiaľ vás trápi oblasť zadočku alebo naopak chcete pritiahnuť väčšiu pozornosť k poprsiu, zvoľte si modely s výraznou hornou časťou alebo naopak nenápadným spodným dielom. Váš dekolt krásne zvýrazní aj zaväzovanie za krkom.

PRESÝPACIE HODINY

Ženy s týmto typom postavy majú rovnako široké ramená a boky a zároveň úzky pás. Rám tela kopíruje líniu písmena „S“. Pristanú vám podprsenky bez ramienok, výrazne vykrojené nohavičky alebo aj bikiny s trojuholníkovou či bardot podprsenkou.

Nebojte sa dvojdielnych modelov

Aj s pár kilami navyše alebo väčším poprsím si môžete dovoliť dvojdielne plavky. Ak máte väčšie bruško, ktoré nechcete odhaľovať pred všetkými na pláži, pri rybníku alebo v bazéne, siahnite po plavkách s vysokým pásom. Tie nenápadne schovajú nechcené faldíky, a navyše vám vykúzlia neodolateľný osí pás.

Pokiaľ vám príroda nadelila väčšie poprsie, veľmi dobre viete, že od bielizne vyžaduje maximálnu oporu po celý deň. To isté ale platí aj pri plavkách a mnoho žien na to zabúda. Horný diel musí udržať prsia aj v tých najdivokejších vlnách.

Bez doplnkov sa nezaobídete

Plavky už máte vybrané, opaľovací krém pripravený a teraz už iba stačí plážový outfit dotiahnuť k dokonalosti pomocou plážových doplnkov. Tie sú nielen pomyselnou čerešničkou, ale zároveň vás ochránia pred slnečnými lúčmi.