Pristanú všetkým krivkám! Objavte krásu dvojdielnych plaviek

Pristanú všetkým krivkám! Objavte krásu dvojdielnych plaviek

27. marca 2023
Plavky

Karolína Marvánková

redaktorka

Dámske dvojdielne modely sú dlhodobo obľúbeným variantom plaviek na pláž či k rybníku. Na trhu ale nájdete nespočetné množstvo modelov. Ako si vybrať vhodné plavky a ktoré vám najviac pristanú?

Bikiny

Ide o klasickú formu dvojdielnych plaviek. Jedna časť zakrýva poprsie, druhá úplne alebo sčasti zadoček. Strihy oboch kúskov sú veľmi podobné tvarom podprsenky a nohavičiek bežnej spodnej bielizne.

Kúzlo bikín ocenia ženy, ktoré majú postavu do tvaru trojuholníka, obráteného trojuholníka a presýpacích hodín.

DORINA Dámske dvojdielne plavky Cap Ferrat (D1740MI1_BL84_sada), zdroj: Astratex

Astratex tip:

Poznáte všetky základné strihy plaviek? Prečítajte si náš veľký plavkový článok, v ktorom sa okrem iného dozviete aj trendy, ktoré toto leto ovládnu pláže.

Tankiny

Ideálna kombinácia klasických jednodielnych plaviek a dvojdielnych modelov. Tankiny zakryjú bruško, ale zároveň nebudú brániť v opaľovaní.

Predovšetkým nastávajúce mamičky, ktoré si nechcú odoprieť deň strávený pri vode ocenia kúzlo tankín. Tie sa prispôsobia rastúcemu brušku a hlavne ho ochránia pred slnečnými lúčmi. Tankiny si tiež zamilujú ženy s postavou v tvare jablka, ktoré si môžu zaobstarať aj modely so sťahovacím efektom v oblasti bruška.

Záleží na každom kúsku

Správna veľkosť podprsenky je dôležitá nielen pri výbere novej spodnej bielizne, ale aj plaviek. Vedeli ste, že až 80 % žien stále nosí zlú veľkosť? Popri prípadných zdravotných komplikáciách môže nevhodne zvolený kúsok niekedy pôsobiť až vulgárne.

DORINA Dámske dvojdielne plavky Bandol Black (D1736MI1_BK9_sada), zdroj: Astratex

Pokiaľ si svojou veľkosťou nie ste istá, navštívte našu online Poradňu, v ktorej vďaka pár krokom zistíte svoju správnu veľkosť i odporúčané strihy pre váš typ pŕs. Nezabudnite, že aj malý prírastok alebo strata telesnej váhy môže veľkosť podprsenky zmeniť.

Horné diely pre veľké poprsie

Veľké poprsie si zaslúži maximálnu oporu nielen od klasickej podprsenky, ale aj od plaviek. Perfektne prepracované košíčky spĺňajú zvýšené nároky a kvalitný materiál nestráca vlastnosti ani v tých najdivokejších vlnách.

Astratex tip:

Hľadáte plavky pre plné krivky? Prečítajte si náš článok, v ktorom vám prehľadne radíme, ako si ich vybrať, aby ste zakryli nedokonalosti a pritiahli pozornosť k vašim prednostiam.

DORINA Dámske dvojdielne plavky Bandol Black I (D1737MI1_BK9_sada), zdroj: Astratex

Horné diely pre menšie poprsie

Pokiaľ vám matka príroda nenadelila dostatočné prednosti, aké by ste si predstavovali, siahnite po Push-Up podprsenkách alebo po podprsenkách s volánmi či strapcami. Tie vám v horných partiách aj okolo dekoltu dodajú chýbajúci objem. Podprsenky so zaväzovaním za krk prsia ľahko pritiahnu k sebe a opticky ich tým zväčšia.

Spodné diely

Aj spodné diely plaviek sa vyrábajú v mnohých variantoch. Pri výbere siahnite po type, ktorý vám najviac vyhovuje pri bežnej spodnej bielizni.

Brazilky

Bezpochyby patria k najobľúbenejšiemu typu nohavičiek. Nielenže strih braziliek lichotí zadočku, ale zároveň nebráni v jeho krásnom opálení.

DORINA Spodný diel plaviek Bandol Black (D1738MI1_BK9_kal), zdroj: Astratex

Plavky s vysokým pásom

Plavky s vysokým pásom sú trendy už niekoľko sezón. A prečo tomu tak je? Ide totiž o veľmi lichotivý strih, ktorý opticky zoštíhli a vykúzli dych vyrážajúci osí pás.

Spoznajte kúzlo pareo šatiek

Dokonalý plážový outfit netvoria len perfektne padnúce plavky, ale aj doplnky. Tým najuniverzálnejším je pareo šatka. Môžete ju uviazať na niekoľko spôsobov a dodať si tak pocit príjemného zahalenia.