Základné farebné trio podprseniek: Pod aké oblečenie sa hodí?

Základné farebné trio podprseniek: Pod aké oblečenie sa hodí?

11. júna 2024
Ako vybraťO bielizni

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Biela, béžová, čierna. To sú tri farby, ktoré by v podaní podprseniek nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Nosenie týchto farieb má ale svoje pravidlá, výhody či nevýhody. Aké sú to?

Něžna biela

Biela podprsenka – čo s ňou? Určite ju nenoste pod bielym oblečením. Nie je totiž neviditeľná, ale priam svieti. Rovnaký efekt biela bielizeň vytvára aj na veľmi opálených ženách. Nelámte ale nad bielymi kúskami palicu. V prípade zvodnej bielizne pôsobia, či už samostatné kúsky, alebo zvodné komplety, veľmi žensky a zároveň nežne.

Náš tip:

Biela bielizeň má tendenciu šednúť alebo žltnúť od potu, takže si vyžaduje skutočnú starostlivosť. Samozrejme, riaďte sa štítkami na bielizni. Za nás odporúčame prať podprsenky, korzety a veľmi jemnú bielizeň (všetkých farieb) v ruke so špeciálnym pracím prostriedkom. A určite vaše kúsky nesušte na priamom slnku, v sušičke alebo pri priamom zdroji tepla.

Nestarnúca čierna

Coco Chanel a Audrey Hepburn sa spoločne zaslúžili o slávu tzv. malých čiernych šiat (anglicky Little Black Dress), z ktorých sa okamžite stal must have kúsok každého dámskeho šatníka. A rovnakým základom by mala byť aj (minimálne jedna) čierna podprsenka. Či už sa jedná o klasickú, Push-Up alebo napríklad bardotku, čierna sa hodí pod akékoľvek tmavšie oblečenie.

Náš tip:

Nebojte sa vziať si čiernu podprsenku pod priesvitný top rovnakej farby. Vytvoríte tak odvážny a zároveň neodolateľný look.

Praktická béžová

Ako sme si už povedali, biele podprsenky pod rovnako farebnými tričkami a košeľami svietia. Akú farbu podprsenky teda nosiť pod biele topy? Béžovú. Keď si totiž kúpite podprsenku, ktorá bude čo najviac ladiť s odtieňom vašej kože, bude pod bielymi topmi prakticky neviditeľná.

Nohavičky voľte podľa príležitosti

Už dávno neplatí, že nohavičky musia vždy ladiť s farbou podprsenky. Záleží teda na tom, v čom sa cítite pohodlne a aký odev najradšej nosíte. Ak dávate prednosť sukniam alebo vzdušným nohaviciam, ktoré splývajú cez zadoček, siahnite po nohavičkách s hladkou zadnou časťou. Čipku si nechajte pod oblečenie zo silnejšej látky alebo napríklad pod plisované sukne, pod ktorými nebude vidieť. Na výber je množstvo štýlov. Obľubu si získava vysoký pás, ktorý pomôže vyhladiť bruško, v móde sú aj brazilky a tangá, ktoré odhalia krivky. Nikdy ale nič nepokazíte s nohavičkami v klasickom strihu.