Ako sa nestratiť pri výbere nohavičiek alebo od braziliek po tangá

Ako sa nestratiť pri výbere nohavičiek alebo od braziliek po tangá

12. októbra 2022
O bielizni

Karolína Marvánková

redaktorka

Vyberáte si nové nohavičky, ale nie sú vám jasné rozdiely medzi tangami, brazilkami a nohavičkami francúzskeho strihu? Alebo si lámete hlavu nad tým, aké sa najlepšie hodia pod priliehavé oblečenie? Nezúfajte a pozrite sa spoločne s nami na jednoduché rozdelenie typov nohavičiek a na to, pod aké oblečenie sa hodia.

Klasické nohavičky

Patria medzi najobľúbenejšie strihy, ktoré pristanú každej z nás. Nohavičky klasického strihu zakrývajú takmer celý zadoček a vpredu sú vykrojené. Keď siahnete po modeloch s lepenými švami, môžete si ich obliecť aj pod priliehavé oblečenie a nebudú sa nikde preznačovať. Nohavičky sú zošité z dvoch dielov a od ostatných strihov sa líšia tým, že nemajú v zadnej časti stredový šev.

Nohavičky s vysokým pásom

Vďaka trendu nohavíc a sukní s vysokým pásom sa rýchlo do módy dostali aj vyššie nohavičky. Jemne totiž obopnú telo a tým dokážu zahladiť nedokonalosti. Vyberať môžete z celého radu klasických, ale aj čipkovaných nohavičiek alebo boxeriek s vyšším pásom.

Sťahovacie nohavičky

Sťahovacia bielizeň všeobecne nie je len pre ženy kyprých tvarov. Tvarujúce modely sa vyrábajú v menších aj väčších veľkostiach a sú skvelými pomocníkmi, ktorí vyhladia problematické partie, ako sú bruško, boky a stehná. Ideálne sú pod priliehavé nohavice, sukne alebo šaty.

Francúzske nohavičky

Podobné tým klasickým, ale predsa len sa trochu líšia. Čím? Nohavičky vo francúzskom strihu sú v oblasti bedier širšie a majú nevykrojené, kratšie, rovno strihané nohavičky. Svojím strihom pripomínajú šortky s veľmi krátkymi nohavičkami.

Astratex tip:

Podľa všeobecných rád by si ženy s výraznejšími krivkami mali kupovať francúzske nohavičky s vyšším pásom a dlhšími nohavičkami. Naopak štíhlejšie ženy by si nohavičky vo francúzskom strihu mali zaobstarať s kratšími nohavičkami a nižším pásom. Každá sme ale iná, preto pri výbere záleží hlavne na tom, v akom strihu sa budete najlepšie cítiť vy.

Tangá

Tangá spredu vyzerajú ako klasické nohavičky, zadný diel ale spravidla tvorí malý trojuholník. Ten je spojený s predným dielom šnúrkami alebo ozdobnou gumou – nielen na bokoch, ale aj v spodnej časti. V prípade string variantu je zadný diel iba zo šnúrok. Vo všetkých strihoch je ale zadoček úplne odhalený.

Brazilky

Na predchádzajúce tangá niektoré ženy nedajú dopustiť, iné ich naopak odmietajú. Pohodlným kompromisom medzi nimi a klasickými nohavičkami sú kúsky v brazílskom strihu. Tie odhaľujú spodnú polovicu zadočku a na zadnom diele majú uprostred zvislý šev, ale jeho lemy nie sú výrazné.

Astratex tip:

Brazilky sa nezarezávajú a sú tak vhodné pod väčšinu upnutého oblečenia. Vďaka svojmu strihu a zvislému švu vykúzlia opticky krásne guľatý zadoček. Sú teda skvelým pomocníkom pre ženy s menším pozadím.

Boxerky

Boxerky sú inšpirované pánskym šatníkom. Do toho dámskeho si ale našli cestu hlavne vďaka pohodlnému strihu, ktorý sa nezarezáva v slabinách. K tomu ešte zakrývajú celý zadoček, nohavičky nie sú nijako vykrojené a môžu byť aj dlhšie. Dámske boxerky sú obľúbené na domáce leňošenie aj na spanie.

Menštruačné nohavičky

Poslednou dobou sa dostávajú nielen do povedomia, ale aj obľuby u mnohých žien. V čom sú ale menštruačné nohavičky také skvelé? Sú spoľahlivou náhradou za vložky a tampóny a napriek tomu sú skoro rovnako tenké ako klasické nohavičky a nerysujú sa pod oblečením. Sú šité zo špeciálnych materiálov, ktoré chránia pred pretečením, zabraňujú vzniku nepríjemných pachov a množeniu baktérií.

Astratex tip:

Vďaka opakovateľnému použitiu šetria prírodu a životné prostredie. Používaním menštruačných nohavičiek žena v priemere ušetrí 2 až 3 kilá odpadu ročne. Zaujíma vás viac o menštruačných nohavičkách? Prečítajte si náš článok, v ktorom vám všetko podrobne vysvetlíme.