Veľký pančuchový sprievodca alebo všetko, čo chcete vedieť o silonkách

Veľký pančuchový sprievodca alebo všetko, čo chcete vedieť o silonkách

Pančuchy, silonky, nylonky. Myslíte si, že ide o módny prežitok? Omyl! Ukážeme vám, že vďaka rozmanitej ponuke farieb a vzorov perfektne oživia váš look a pozdvihnú obľúbené šaty či sukňu na úplne nový outfit.

9. novembra 2023
Ako vybraťTrendy

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Ako si vybrať tie pravé?

Vyberajte podľa toho, pod aké oblečenie budete pančuchy nosiť. Preferujete hladké sukne zo saténu? Siahnite po tých, ktoré majú bezšvový sed. Pod sukne s nízkym pásom sa hodia bokové pančuchy, pri sedavom zamestnaní sú perfektné silonky s ľahkou kompresiou, ktoré podporia krvný obeh a fungujú ako súčasť prevencie kŕčových žíl. Pre kyprejšie tvary sa hodia pančuchy s vysokým pásom a zosilneným sedom.

Skratka DEN označuje silu alebo hmotnosť priadze. Čím vyššie je číslo DEN, tým silnejšie a menej priehľadné pančuchy budú.

🖤 Ultra tenké (15 DEN a menej): také tenké, že si ich na nohách ani nevšimnete.

🖤Bežné (15 – 30 DEN): hodia sa na bežné nosenie do kancelárie aj na spoločenské akcie.

🖤Zosilnené (30 – 40 DEN): skryjú drobné žilky, pomôžu viac natónovať pokožku.

🖤Polopriehľadné (40– 90 DEN): hrejivé, ideálne na jeseň a chladný začiatok jari.

🖤Nepriehľadné (100 DEN a viac): extra hrejivé, hodia sa do mrazivého zimného počasia.

Nestarnúca klasika

Rovnako ako malé čierne, tak aj pančuchy patria medzi základy šatníka. A hoci sa etiketa v spoločnosti už nerieši toľko ako za starých čias, stále sa hodí mať aspoň jedny telové a čierne v zásuvke.

Tip:

Máte v práci dresscode alebo nosíte pančuchy naozaj často? Kúpte si rovno multipack, v ktorom je viacero kusov. Už sa vám nestane, že si ráno silonky zatrhnete a nebudete mať náhradné. Ušetríte tak peniaze aj nervy.

Až sa zima opýta

Nevzdávajte sa milovaných sukní a šiat pre rozmarnosť počasia. Zimné pančuchy nohy zahrejú mnohokrát lepšie ako džínsy. Univerzálna voľba sú čierne nepriehľadné, ale nebojte sa ani rôznych štruktúr, ako sú napríklad prúžky.

Objavte svoj vzor

Vzorované pančuchy sú hitom posledných rokov. Že si na ne netrúfate? Zahoďte hanblivosť a urobte krok z komfortnej zóny. Ponuka vzorov je široká, od decentných po divoké moderné. Všetky vyzerajú skvele.

Nebojte sa ukázať farby

Farebné pančuchy nie sú len bláznivou záležitosťou pre mladé. Dobre zvolený odtieň zalichotí nohám a pomôže doladiť celkový štýl. Vďaka nim si môžete počas týždňa obliecť rovnakú sukňu niekoľkokrát a zakaždým vyzerať inak.

Nohy v hlavnej úlohe

Predtým stačil odhalený členok a páni išli do kolien. Chcete docieliť rovnaký efekt? Vyskúšajte zvodné pančuchy. Už len obyčajný zvislý šev dokáže prelomiť ľady. Sieťovina či čipka zapália plameň.

Psst! Pančuchy za zatvorené dvere

Zvodné pančuchy sú perfektná predohra. Tie erotické môžu byť hlavným klincom večera.

Štýl, ktorý vám spadne do lona

Podčiarknuté, sčítané – pančuchy sú perfektným doplnkom pre každú ženu. Vďaka nim ľahko a rýchlo zmeníte svoj look bez veľkého míňania a budete pôsobiť štýlovo v každej situácii.

Pokiaľ ste sa ale ani po prečítaní tohto článku nestali ich fanúšičkou, máme pre vás riešenie.

Samodržiace pančuchy

Podväzkové pančuchy

Tip:

Viete, ako na podväzky? Pozrite si video, v ktorom vám poradíme, ako si ich správne obliecť.

Pančuchové podkolienky a ponožky

V článku boli použité fotky od značky Vogue.