Najlepšia nočná bielizeň na leto? Prúžkovaná

Najlepšia nočná bielizeň na leto? Prúžkovaná

V priemere prespíme až tretinu života, a preto je dôležitý správny výber nočnej bielizne. Vymeňte s príchodom leta svoje pyžamá. Stavte na ikonické prúžky z novej kolekcie od špecialistov z Astratexu, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

8. júla 2024
O bielizni

Denisa Stasinková

redaktorka

V stredoveku platilo, že pruhované oblečenie je doménou ľudí, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Pruhy nosili sluhovia, dvorní šašovia, šialenci, zločinci a ľahké devy. Kontrastné pruhy ich odevov symbolizovali porušenie hraníc spoločnosti. Negatívny dojem pri pruhovanom oblečení dlho pretrvával. Šancu mu v roku 1858 dalo francúzske námorníctvo, pre ktoré sa košeľa s pruhmi stala oficiálnou uniformou. Údajne preto, že ak námorník spadol do vody, pruhy uľahčili jeho nájdenie. Rovnako ako námorníci, ani vy sa s týmto nadčasovým vzorom v módnom mori nestratíte.

Spite (ako) v bavlnke

Predstavte si, že sa počas pokojnej letnej noci vznášate na jemných modrých obláčikoch. V nadčasovom pruhovanom pyžamku sa vám bude zaspávať božsky. O vaše pohodlie sa postará príjemný bavlnený úplet. Môžete si zvoliť košieľkový variant alebo klasické pyžamové nohavice s tričkom.

Pre Šípkové Ruženky

Ráno odpočinutá, svieža a plná energie. Že sa vám o takej nálade ani nesnívalo? V našich pyžamách Pink Dream sa vyspíte do ružova ako kráľovná. Kombinácia nežnej ružovej a decentných prúžkov vás v okamihu ukolíše do ničím nerušeného spánku.

Ktorý materiál vám padne ako uliaty?

Bavlna

Oceníte ju nielen vďaka priedušnosti, ale aj vďaka skvelým absorpčným vlastnostiam.

Satén

Je chladivý materiál, preto si ho nechajte až na prelom jari/leta a na horúce mesiace.

Modal

Veľmi jemný a hladký, zároveň ale skvele odvádza pot od tela.

Ako pripraviť spálňu na jar?

V zime sme častejšie chorí alebo ležíme v posteli pri obľúbenom televíznom programe. Preto si naše hlavné miesto odpočinku zaslúži závan leta. Ako to dosiahnuť?

🌸 Vyperte periny a vankúše (vždy sa riaďte pokynmi výrobcu uvedenými na štítku).

🌸 Vytiahnite menej hrejivú prikrývku a tú zimnú naopak upracte

🌸 Zmeňte materiál obliečok

Chybu rozhodne neurobíte, pokiaľ vaše prikrývky a vankúše oblečiete do bavlny. Tá skvele absorbuje vlhkosť a je krásne hebká na dotyk.

Bavlnený satén vás bude v teplejších mesiacoch krásne chladiť. Navyše sa málo krčí, a preto ho netreba žehliť.