Navrhnutá s Ivou Kubelkovou: Ako vznikla unikátna kolekcia DIVA by IVA

Navrhnutá s Ivou Kubelkovou: Ako vznikla unikátna kolekcia DIVA by IVA

Keď Iva prišla s nápadom na vlastnú kolekciu, pustili sa s Markétou do projektu, ktorý ich obe pohltil. Spoločnými silami a v spolupráci s ďalšími špecialistami z Astratexu vyvinuli produkty, ktoré nikde inde nenájdete. Obe ženy sme vyspovedali, aby sme vám umožnili zistiť, ako vývoj bielizne prebiehal.

15. januára 2024
Z Astratexu

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Iva Kubelková

AMBASADORKA ASTRATEXU

Ivu Kubelkovú netreba dlho predstavovať. Okrem modelingu, ku ktorému sa dostala vďaka titulu vicemiss Českej republiky 1996, sa venuje moderovaniu, hudobnej tvorbe a tiež tancu. Vyštudovala odbor Sociálna a masová komunikácia na Univerzite Jána Amosa Komenského. S partnerom vychováva dve dcéry. Od roku 2016 je tvárou a ambasádorkou Astratexu.

Markéta Pášová

PRIVATE LABEL TEAM LEADER

Markéta Pášová pôsobí v Astratexe ako vedúca tímu privátnej značky. Stará sa o to, aby produkty značky Astratex boli vyladené do posledného detailu a odrážali potreby aj priania zákazníčok. Vo svojej pozícii prepája komunikáciu s dodávateľmi, prácu s číslami a tabuľkami, ako aj kreativitu, ktorá je potrebná pri tvorbe kolekcií a návrhoch nových produktov. V módnom priemysle sa pohybuje už vyše 20 rokov.

Iva, čo vás viedlo k vytvoreniu kolekcie DIVA by IVA?

Pri svojej profesii som stále v jednom kolotoči. Často sa počas dňa presúvam medzi rôznymi miestami, som neustále v pohybe a hlavne mením oblečenie. Preto potrebujem bielizeň, ktorá bude vyhovovať môjmu tempu a zaistí mi pohodlie aj sebavedomie počas celého dňa. Niečo variabilné, čo bude vyzerať dobre pod každým modelom, ktorý si počas dňa oblečiem.

Markéta, aká bola vaša prvá reakcia, keď Iva prišla s nápadom na vlastnú kolekciu?

Bola som nadšená a zároveň mi bolo jasné, že to bude výzva. Iva s nami spolupracuje už dlho, viem, aká je precízna a svedomitá. Preto mi bolo jasné, že spolu vytvoríme produkt, ktorý bude skvelý.

Iva, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu pri navrhovaní kolekcie?

Samozrejme, páči sa mi čipkovaná bielizeň a rada si oblečiem výrazný model. Ale ruku na srdce, v bežnom dennom režime najviac využijem jednoduchú hladkú bielizeň. Vedela som preto, že chcem vytvoriť modely, ktoré budú predovšetkým funkčné a variabilné. Kolekcia DIVA sa môže na prvý pohľad zdať obyčajná, ale jej tajomstvo je v tom, čo dokáže.

Iva Kubelková

Iva Kubelková

„Kolekciu DIVA by IVA som navrhla so špecialistami z Astratexu. Vykúzli krásny dekolt, dokonale drží na mieste po celý deň a dodáva mi pocit istoty aj sebevedomia. Žiadna iná nezvládne to, čo ona.“

Čo je teda na kolekcii DIVA by IVA také unikátne?

Iva: Je to o zvolených materiáloch, strihu a majstrovskom spracovaní. DIVA je unikátna hlavne v tom, že perfektne drží. Na každých prsiach, v každej situácii. Všetky ženy, ktoré niekedy hľadali vysnívanú podprsenku bez ramienok, mi dajú určite za pravdu, že to je takmer nadľudská úloha. Buď podprsenka drží, ale je na dlhšie nosenie nepohodlná, alebo kĺže a nedodáva prsiam oporu, akú potrebujú.

 

Markéta: DIVA spája to najlepšie z oboch, teda funkčnosť aj pohodlie. Zvolili sme pre ňu Bandeau strih s odopínateľnými ramienkami, aby padla naozaj pod každý outfit. Vďaka strihu je oproti bežným korzetovým podprsenkám bez ramienok skutočne pohodlná. Má unikátny tvar kostíc, ktoré prsia podržia, je nevystužená, ale napriek tomu z takého materiálu, ktorý dekolt krásne objíme a vytvaruje.

Iva, ako dlho trval vývoj kolekcie?

Trvalo to niekoľko mesiacov. Človek by povedal, že je to kúsok látky s kosticami a zapínaním, že to bude rýchlovka. Opak je pravdou. Najprv sme starostlivo rozkresľovali skice strihu, potom sme hľadali vhodnú látku, ktorá musí spĺňať množstvo parametrov, od kvality cez pružnosť až po farbu. Vymýšľal sa tvar kostíc a mnoho ďalších detailov.

Markéta, narazili ste pri vývoji kolekcie na nejaké problémy?

Najväčšou výzvou boli asi kostice. Možno si poviete, že to sú len dva zahnuté drôtiky, ale vôbec to nie je tak. Kostice musia byť z dostatočne pevného, ale zároveň čiastočne pružného materiálu. Musia dobre pasovať do navrhovaného strihu a hlavný je ich tvar, aby dodávali správnu oporu. Dopytovali sme ich s kolegami u rôznych dodávateľov mnoho mesiacov. Ale keď už niečo vyvíjate, nechcete robiť kompromisy. Preto sme si nakoniec nechali vyrobiť úplne unikátne kostice priamo na zákazku.

Iva, ako sa vám spolupracovalo so špecialistami z Astratexu?

Veľmi som si to užila. S Astratexom spolupracujem už veľmi dlho a viem, že pokiaľ ide o bielizeň, nenájdem väčších odborníkov. Bolo mi jasné, že ak niekto dokáže previesť všetko, čo si vymyslím do reality, budú to práve ľudia z Astratexu. Spolupráca bola nesmierne zaujímavá. Také nahliadnutie do zákulisia toho, ako bielizeň vzniká. A môžem úprimne povedať, že som bola ohromená, koľko práce sa za vývojom jednej podprsenky skrýva.

Markéta, v čom sa pre vás líšil vznik kolekcie DIVA od vývoja ostatných produktov?

V mnohých veciach to bolo rovnaké, pretože do vývoja každého nášho produktu dávame vždy maximum. Priama spolupráca s Ivou bola ale veľmi obohacujúca. Priniesla nový pohľad na vec a zaujímavé podnety aj nápady. Produkty počas vývoja starostlivo testovala a vďaka jej spätnej väzbe vznikla naozaj unikátna kolekcia bielizne.

DIVA ale nie je len podprsenka, čo všetko v kolekcii nájdeme?

Iva: V podstate je to taká kompletná súprava do bielizníka každej ženy. Akonáhle sme s Markétou doladili strih podprsenky a vyskúšali, že spĺňa naše predstavy, vedela som, že chcem aj ďalšie kúsky, ktoré budú mať rovnaké benefity.

 

Markéta: Presne tak. Podprsenku preto dopĺňajú dvoje nohavičiek – brazilky a klasické s vysokým pásom. Ich okraje sú laserom rezané, takže sú ideálne pod hladké oblečenie. Strih podprsenky sme potom premietli aj do topu a body. Oba modely majú všité kostice a ponúkajú rovnaké benefity ako podprsenka DIVA by IVA.