Sťahovacia bielizeň: Získajte štíhlejšiu a pevnejšiu siluetu v priebehu sekundy

Sťahovacia bielizeň: Získajte štíhlejšiu a pevnejšiu siluetu v priebehu sekundy

Sťahovacia bielizeň je tajnou zbraňou na získanie vysnívaných kriviek. Je ale dôležité vedieť, čo od nej očakávate. Poďme sa spoločne pozrieť na základné rozdelenie formujúcej bielizne aj na jej výhody.

5. júna 2023
Ako vybraťO bielizni

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Sťahovacia bielizeň je pre mnoho žien (aj mužov) spôsob, ako rýchlo získať vysnívanú siluetu. Dokáže opticky zoštíhliť, vďaka pevným materiálom figúru spevní, vyhladí a zamaskuje nedokonalosti. Nie je ale pravda, že formujúce kúsky sú určené len pre tých, ktorí majú väčšiu konfekčnú veľkosť. Skvele poslúži aj na to, aby švy bežnej bielizne nepresvitali cez oblečenie, čo napríklad pri upnutých šatách ocení každá žena. U mužov sú potom obľúbené sťahujúce tričká pod košeľu, ktoré dodajú sebavedomie pri dôležitej pracovnej schôdzke alebo spoločenskej udalosti. 

Spoznajte výhody sťahovacej bielizne

Vyzerá skvele

Sťahovacia bielizeň rozhodne nie je nudná. Modely zdobia detaily z čipky, priesvitného tylu alebo saténu.

Pre všetky veľkosti

Nie je len pre ženy s veľkou konfekčnou veľkosťou. Pomôže vytvarovať krivky a zamaskovať obrysy bežnej bielizne.

Maximálne pohodlná

Nemusíte sa báť, že vás sťahovacia bielizeň zovrie. V správnej veľkosti je pri nosení pohodlná a príjemná.

  • Nekupujte si zámerne menšiu veľkosť – formujúca bielizeň plní svoj účel vďaka špeciálnym strihom a materiálom. Ak chcete výraznejšie zoštíhlenie, zvoľte bielizeň s vyššou mierou stiahnutia. Menšou veľkosťou nedocielite väčšie zoštíhlenie, ale skôr kŕče vo svaloch a vyhrňovanie príliš tesnej bielizne.

  • Správny strih je kľúčom k úspechu – chcete zoštíhliť boky, stehná a zadoček? Zvoľte si kraťasky s predĺženou dĺžkou, ktoré zároveň zabránia odieraniu stehien. Pokiaľ vám ide o plochejšie bruško, postačia vám formujúce nohavičky s vysokým pásom, prípadne korzet. Pre celkový efekt zoštíhlenia potom voľte body s nohavičkou alebo zoštíhľujúce šaty.

  • Premýšľajte o tom, pod aké oblečenie budete bielizeň nosiť – ponuka materiálov je široká a mnoho z nás siahne po modeloch s čipkou alebo textúrou, ktoré robia bielizeň atraktívnejšou. Ak si ale vezmete čipkované kraťasky pod hladké saténové šaty, celkový efekt sa vďaka textúre bielizne pokazí. Pod hladké a extra upnuté oblečenie vždy voľte hladkú bielizeň, ideálne s lepenými alebo laserom rezanými švami. Zdobené kúsky si ponechajte pod široké kruhové sukne a vzdušné šaty, ktoré nepriliehajú tak tesne k telu.

Sťahovacia bielizeň nie je len výsadou žien

Sťahovacia bielizeň si našla cestu aj do pánskych šatníkov. Formujúca pánska bielizeň rešpektuje anatómiu mužského tela, opticky zoštíhľuje, vyhladzuje nedostatky a formuje problematické partie. Páni ju najradšej nosia pod košele, ale aj pod tričká, svetre alebo mikiny.