Milujete pohyb? Športová bielizeň sa o vás postará, odmeňte sa jej špeciálnou starostlivosťou

Milujete pohyb? Športová bielizeň sa o vás postará, odmeňte sa jej špeciálnou starostlivosťou

17. júla 2023
O bielizni

Karolína Marvánková

redaktorka

Chcete, aby vám športové oblečenie čo najdlhšie slúžilo aj so svojimi funkčnými vlastnosťami, pre ktoré ho milujete? Neperte ho s bežnou bielizňou, ale venujte mu samostatnú starostlivosť. Neznamená to však nič náročné, stačí sa držať pár jednoduchých zásad.

V práčke alebo v ruke?

Praním v ruke nič nepokazíte, ale väčšina práčok disponuje krátkym šetrným programom na odstránenie zvyškov potu a drobných nečistôt. Teplota by nikdy nemala presiahnuť bezpečných 40 °C. So žmýkaním to tiež nepreháňajte, syntetické materiály schnú veľmi rýchlo. Voľte nižší počet otáčok, max. 600. Do sušičky môže, ale najlepšie naruby a na nízku teplotu. Funkčné materiály však schnú takmer okamžite, preto je najvhodnejšie voľné sušenie.

Prášok? Nie, radšej gél

V každom prípade použite tekutý prací prostriedok – gél. Sypký prací prášok by sa pri krátkom programe s nižšou teplotou nemusel dokonale rozpustiť. Radšej ale zabudnite na aviváž. Znižuje funkčnosť materiálu, obalí ho a nedovolí mu optimálne dýchať. V ideálnom prípade použite špeciálny gél na pranie športového oblečenia, alebo ak máte len bežný prací prostriedok, skontrolujte zloženie, nemal by obsahovať enzýmy a bielidlá. Tie pri častejšom praní ničia elastické vlákna.

Vyberte si svoje vysnívané športové podprsenky kliknutím na fotografiu.

Zaobstarajte si prací košík

Uložíte doň svoju športovú podprsenku a máte istotu, že sa vám neponičí, ani sama nepoškodí ďalšiu bielizeň napríklad zapínacími háčikmi. Okrem pracieho košíčka vám dobre poslúžia aj pracie vrecká. Uložíte do nich tie najjemnejšie športové kúsky.

Jedine tak si vychutnáte všetky výhody športovej bielizne. A čas od času ju jednoducho vymeňte za novu. To platí obzvlášť o športovej podprsenke. Jej úloha je ochrániť vaše prsia pred poškodením. Pokiaľ si plánujete zaobstarať novú, neuškodí zopakovať si, na čo si dať pozor.

Aký intenzívny je váš pohyb?

Hľadáte oporu na lekciu jogy, alebo na behanie? Čím viac sa telo bude hýbať, tým silnejšiu oporu potrebuje. Znamená to, že podprsenka pritiahne prsia k telu a nedovolí im rozhojdať sa. Prečítajte si, ako si vybrať športovú podprsenku a bielizeň.