Ako si vybrať plavky podľa typu postavy?

Ako si vybrať plavky podľa typu postavy?

Nájsť krásne padnúce dámske plavky nie je zrovna jednoduché. Na ramienku vyzerajú božsky, ale keď si ich skúsite, nejako to nie je ono. Čo za tým stojí a ako si vybrať vhodné plavky na prvú dobrú? Riešenie je jednoduché. Spoznajte svoju postavu.

31. mája 2024
Ako vybraťPlavky

Denisa Stasinková

redaktorka

Obrátený trojuholník

Vyznačuje sa úzkym pásom a ramenami širšími ako bokmi. Vyberte si plavky s výrazným spodným dielom. Ideálne sú pestrofarebné nohavičky, plavky s ozdobným riasením alebo vrstvením. Vášmu typu postavy padnú bikiny, bokovky, nohavičky aj kraťasky.

Trojuholník

Možno ho poznáte aj pod názvom „hruška“. Tento typ má užšie ramená a široké boky. Noste výrazné alebo vrstvené horné diely a jednofarebné nohavičky. Veľa parády urobia napríklad plavky so zaväzovaním za krkom. Nebojte sa vzorov, pomôžu odviesť pozornosť od spodných partií. Veľmi pekne vyzerajú najmä tie plastické. Vyhnite sa nohavičkám s vyšším pásom a zvoľte radšej bokovky.

Jablko

Široký hrudník, takmer nebadateľný pás a väčšie bruško. Ramená a boky sú užšie. K vašej postave sa hodí množstvo krásnych plaviek pre plnoštíhle, veľmi vystrihnuté jednodielne plavky alebo dvojdielne tankiny. Veľmi dobrou voľbou sú aj monokiny či zoštíhľujúce plavky. S týmito typmi plaviek zakryjete bruško a postavu opticky zúžite.

Presýpacie hodiny

Ramená aj boky máte rovnako široké, pás úzky, stačí len zvýrazniť vaše ženské krivky. K tomu vám skvele poslúžia bikiny, trojuholníkové plavky, plavky bez ramienok aj jednodielne plavky v zaujímavej farbe alebo so vzorom. Nebojte sa ani pestrofarebných nohavičiek, môžete si ich dovoliť. Padnú vám tiež plavky s horným dielom typu bardot alebo sexi brazilky s vykrojeným zadočkom.

Atletická postava

Prechod medzi bokmi a pásom je vďaka tomu takmer nepostihnuteľný. Ideálne sú plavky s bokovými nohavičkami so zaväzovaním alebo viac vykrojené bikiny, ktoré podporia vašu ženskosť. Dobrou voľbou sú aj jednodielne plavky s prepracovaným pásom, ktorý sa tým zvýrazní. Vystužené košíčky alebo push-up podprsenky zase zaistia oslnivý dekolt. Nebojte sa vzorov, pestrosti ani volánikov alebo riasenia.