Máte krivky? Ukážte ich! Najlepšie plavky pre plné tvary

Máte krivky? Ukážte ich! Najlepšie plavky pre plné tvary

Hlavne sa veľmi neodhaľovať. Zakryť zadok a brucho. Radšej jednodielne plavky. Omotať sa sukňou alebo šatkou. Pripomína vám to niečo? Povedzte svojej hlave dosť a užite si leto konečne naplno! Prinášame prehľad plaviek, ktoré vám dodajú štýl aj sebavedomie.

15. apríla 2024
Plavky

Nikola Herčíková

šéfredaktorka

Žiadny strih nie je tabu

Asi každá žena sa počas života stretla s niektorou z mnohých rád, ako si vybrať plavky, keď má pár kíl navyše alebo naozaj plné tvary. Ruku na srdce, vyjsť si k bazénu alebo na pláž v plavkách si vyžaduje odvahu bez ohľadu na to, akú máme postavu. Plavky odhaľujú takmer všetko a ideály krásy sú neúprosné. Čo tak tento rok v lete skúsiť nový prístup a zaobstarať si vysnívaný plážový outfit aj napriek tomu, že naň podľa všeobecných meradiel „nemáte postavu“. Ak sa dnešná móda niečím vyznačuje, je to voľnosť. A to je dobre. Móda by totiž mala byť predovšetkým zábava. A to aj tá plážová. Zahoďte teda zábrany, zabudnite na poučky o zoštíhľujúcich farbách a vzoroch a siahnite po modeli, ktorý sa vám naozaj páči.

Musí predovšetkým dobre držať

Faktom je, že krivky sa hýbu. Ak chcete pohyb bruška pri chôdzi, plávaní alebo letných aktivitách obmedziť, siahnite po jednodielnych plavkách. Jemne stiahnu a telo sa mierne spevní, čo je najmä pri športe komfortnejšie. Podľa preferencií a potrieb vyberajte jednodielne plavky s vystuženými alebo nevystuženými košíčkami, s kosticami alebo bez. Aj keď čierne jednodielne plavky sú úplne nestarnúca klasika, nebojte sa vzorov či ozdobných prvkov.

Dvojdielne plavky? Áno, ale...

Ide o výber správneho strihu, ktorý vás nebude obmedzovať. Plavky, ktoré vyzerajú dobre v stoji, nemusia nutne vyzerať dobre a byť pohodlné, keď si sadnete na deku. Bruško a zadoček povolia a hrnutie aj zarezávanie nohavičiek je na svete. Skvelé sú plavky s vyšším pásom. Vyzerajú skvele a zabránia prevaľovaniu bruška cez látku. Vynikajúce sú aj tankiny, ktoré kombinujú výhody dvojdielnych a jednodielnych plaviek. Budete v nich mať absolútne pohodlie, bruško nebude stiahnuté a pri opaľovaní ich stačí vyhrnúť.

Aby to nebolo o prsia

Ak máte telo plné zmyselných kriviek, väčšinou to znamená aj plnšie prsia. Tie potrebujú špeciálnu výbavu. Plné prsia bývajú mäkké a viac na ne pôsobí gravitácia. Chce to teda poriadne krytie! Z bikín plné mäkké prsia ľahko vypadnú a vy si budete celý deň strážiť, či trojuholníčky držia na správnom mieste. Lepšie vám poslúži podprsenka s kosticami, ktorá prsia plne zakrýva a má širšie alebo aspoň podložené ramienka. Tie pomôžu rozložiť váhu poprsia a uľavia chrbtu aj ramenám.

Plavky podľa typu postavy

Keď sa povie plnoštíhla postava, každý si predstaví niečo iné. Aj plné krivky sú rôzne – niekedy nás príroda obdarí veľkým poprsím, niekedy nám dopraje skôr v dolných partiách alebo máme väčšie bruško a štíhle nohy. Každému typu postavy budú vyhovovať iné plavky. Ako teda správne vybrať?

JABLKO

Úzke ramená, najširšia je oblasť pása, výraznejšie bruško a zadok, štíhle nohy.

TROJUHOLNÍK

Užšia vrchná časť tela, štíhly pás, výrazné široké boky, zadok a stehná.

PRESÝPACIE HODINY

Široké ramená, boky aj zadok v kombinácii s výrazne užším pásom.

Plavky pre postavu typu jablko

Najlepšie vám budú sedieť jednodielne plavky, ktoré objímu a spevnia strednú časť tela. Pokiaľ chcete postavu zoštíhliť, stavte na pevnejšiu plavkovinu, ktorá má mierny sťahujúci efekt. Vhodné sú aj plavky s výrazným riasením či obľúbené tankiny. Nohám dobre padne spodok bez výrazného vykrojenia. Ak máte radi dvojdielne plavky, vyberajte tie, ktoré majú spodný diel s vysokým pásom. Vyzerajú perfektne a nebudú sa rolovať ani zarezávať.

Plavky pre postavu typu trojuholník

Ak chcete postavu opticky vyrovnať, siahnite po jednofarebných nohavičkách a výraznejšom vrchnom diele. Skvele na vás budú vyzerať podprsenky s Push-Up efektom, volánmi či zaväzovaním za krk. Pokiaľ máte plnšie prsia, zvoľte radšej namiesto klasických šnúrkových bikín širšie a pevnejšie trojuholníkové podprsenky, ktoré prsia lepšie udržia na mieste. Širším bokom opticky prospejú kraťasky a len ľahko vykrojené nohavičky.

Plavky pre postavu typu presýpacie hodiny

Váš dekolt nádherne zvýraznia podprsenky v bardot strihu alebo zaväzovacie bikiny. Pevné prsia budú veľmi dobre vyzerať v strihu bandeu bez ramienok. Pre naozaj veľké prsia je potom lepšie zvoliť pevnejšie podprsenky s kosticami, ktoré dodajú tú správnu oporu a pomôžu prsia dotvarovať. Perfektné pre vás budú vysoko vykrojené nohavičky. Tie nohy opticky predĺžia a podčiarknu symetrickú postavu. Pokiaľ radi odhalíte viac kože, vyberte si brazilky, ktoré nezakrývajú celý zadoček.

Plážové doplnky a móda

Nechcete pri vode chodiť celý deň len v plavkách? Na prechádzku na občerstvenie alebo obed pri plážovom bare využijete módne doplnky. Tie skvele zastúpia klasické oblečenie, sú väčšinou z rýchloschnúcich priedušných materiálov a predovšetkým – vyzerajú fantasticky. Siahnite po ľahučkej plážovej sukni, pavučinkovej tunike alebo napríklad čipkovanom kimone. Nezabúdajte ani na klobúk, ktorý ochráni pred slnkom a plážovú tašku na veci.